ЗМІЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ  ГОЛОВА 

Голодніков Павло Вікторович 

 

вул.Адміністративна, 9, м.Зміїв Чугуївського р-ну Харківської обл., 63404

 

(05747) 34523

 

Електронне листування

02a01fab5a5dd2a8ce2e595f6794d929

Звіт міського голови за 2017 рік

У відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сьогодні я, як міський голова, складаю звіт перед Вами за 2017 рік. Робота міської ради, виконавчого комітету протягом звітного року, як і всіх попередніх років, спрямовувалась на вирішення таких основних напрямів: виконання міського бюджету, забезпечення роботи галузей житлово-комунального господарства у сфері надання якісних послуг населенню міста; покращення благоустрою міста (будівництво та ремонт доріг, освітлення вулиць тощо).

Організаційна робота міської ради

Для вирішення нагальних питань життєдіяльності міста у поточному році проведено 11 сесій міської ради VІІ скликання. На засіданнях сесій прийнято відповідно 486 рішень (проти 427 рішень 2016 року), з них 87 стосувалися міського бюджету та економічних питань (у 2016 році 76 питань); 59 — комунальної власності та житлово-комунального господарства (у 2016 році було 49 таких питань); 324 — земельних відносин (за 2016 рік було розглянуто 258 питань регулювання земельних відносин); 16 — інших питань (у 2016 році - 44).

У 2017 році проведено 11 засідань виконкому, на яких прийнято 201 рішення. Більшість засідань проводилися у розширеному складі за участю керівників структурних підрозділів, комунальних підприємств, представників правоохоронних органів, освіти.

Ми продовжуємо дотримуватись політики прозорості та відкритості у своїй діяльності:

- особлива увага приділяється безпосередньому спілкуванню з жителями міста та особистим прийомам громадян. Протягом року проведено 45 прийомів. Прийнято більше 30 городян;

- під постійним контролем перебуває робота із зверненнями громадян. З початку року до виконавчого комітету надійшло 845 звернень;

- все більшим попитом користуються така сучасна форма спілкування, як платформа електронних петицій, яка надає зміївчанам можливість активно приймати участь у розвитку міської громади;

- з метою своєчасного і достовірного оприлюднення рішення, прийняті Зміївською міською радою, розміщувалися на офіційному веб-сайті міської ради. Крім того на сайті можна ознайомитися із витратами та доходами міської казни, регуляторною діяльністю ради, знайти іншу корисну інформацію;

- у 2017 році встановлено спеціалізоване обладнання - система «РАДА ГОЛОС», за допомогою якої і здійснюється поіменне голосування, результати якого оприлюднюються на офіційному сайті міської ради у день голосування.

Послугами відділу реєстраційних послуг міської ради скористалось 13388 чол., серед яких окрім мешканців територіальної громади, мешканці з м. Харкова та інших населених пунктів.

Також, після отримання дозвільних документів з листопада 2017 року землевпорядник міської ради надає витяги про земельну ділянку з Державного земельного кадастру. За отриманням цієї послуги вже звертаються мешканці не тільки нашого міста.

При виконавчому комітеті міської ради ведеться квартирний облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Станом на даний час на квартирній черзі перебуває 75 осіб. У 2017 році 2 особам з числа тих, що перебувають на квартирному обліку надане житло.

Інспектором з благоустрою протягом року проведено більше 20 перевірок, видано 12 приписів, складено 4 адміністративних протоколи за порушення правил благоустрою на суму більше 1 тис. грн.

Міський бюджет

Розвиток територіальної громади цілком залежить від виконання міського бюджету. Незважаючи на складні економічні умови у 2017 році, як і в попередніх роках, забезпечено стабільне наповнення міського бюджету.

Доходи міського бюджету за 2017 рік склали 39,2 млн. грн., з них: доходи загального фонду майже 34,1 млн. грн., у тому числі - субвенція з районного бюджету на утримання дошкільних навчальних закладів склала 9,7 млн. грн., доходи спеціального фонду склали 5,1 млн. грн.

Виконано та перевиконано всі основні планові показники дохідної частини бюджету міста за 2017 рік.

В структурі доходів загального фонду бюджету найбільшу питому вагу 32,4% складає надходження акцизного податку вироблених в Україні підакцизних товарів, вказаного податку надійшло 7,9 млн. грн., або 7,9%, що більше відповідно періоду минулого року; 28,6% складає єдиний податок, надійшло 6,9 млн. грн., або на 61% більше відповідного періоду минулого року; 24,7% складає земельний податок (оренда землі) - надійшло 6 млн. грн.

В структурі доходів спеціального фонду найбільшу питому вагу займають доходи від операції з капіталом: продаж землі та майна комунальної власності.

Що стосується видаткової частини бюджету, то за підсумками 2017 року вона становила 35,9 млн. грн., в т. ч. видатки загального фонду складають 18,8 млн. грн. та 17,1 млн. грн. спеціального фонду. Видаткова частина в абсолютних показниках минулого року збільшилась на 17 млн. грн., в тому числі: по загальному фонду - на 7,4 млн. грн., по спеціальному фонду - на 9,6 млн. грн. Найбільшу питому вагу у видатках загального фонду займають видатки: на дошкільну освіту – 9,8 млн. грн. (52,1%), на житлово-комунальне господарство 3,2 млн. грн. (17%), дорожнє господарство 2,2 млн. грн. (11,7%). В структурі видатків загального фонду найбільшу питому вагу займають захищені статі видатків, а саме: оплата праці з нарахуваннями - 53%, продукти харчування, оплата комунальних послуг та енергоносіїв — 15,4%.

Відносно структури видатків спеціального фонду зазначу, що найбільшу питому вагу займають видатки на житлово-комунальне господарство - 21,6%, на дорожнє господарство - 36,7%, на дошкільну освіту - 7,3%, інша субвенція (проектування та заміна водопроводу) 13,3%, охорона та раціональне використання природних ресурсів (придбання сміттєвозу) 14,6 %.

Фінансування видатків здійснювалась виключно на вирішення першочергових проблемних питань територіальної громади, які висвітлені в інших розділах моєї доповіді.

Житлово-комунальне господарство

Насамперед необхідно зазначити, що 2017 рік, в порівнянні з минулими роками, був найбільш продуктивним. Міська рада мала змогу не тільки вирішувати поточні проблеми утримання та обслуговування об’єктів благоустрою, господарства, а й заклала фундамент реалізації окремих соціально важливих проектів.

Значні зміни у 2017 році відбулися в утриманні спільного майна власників квартир у багатоквартирних будинках.

Слід зазначити, що 95% співвласників будинків не визначились з формою управління будинком, тому міська рада, щоб будинок не залишити без належного догляду, вимушена була вжити заходів, передбачених чинним законодавством, та визначила управителя на конкурсних засадах. З 1 вересня обслуговування багатоповерхових будинків здійснює ПП “Будкор”.

На теперішній час співвласники багатоповерхових будинків за адресами: вул. Піщана,18а, Таранівське шосе, 13, вул. 30 років Перемоги, 16, вул. Привокзальна, 2а, здійснюють управління будинком самостійно, а співвласники будинку по вул. Залізничній, 2а, створили ОСББ “Добробут-Дім”.

У 2017 році переможцями обласного конкурсу “Разом в майбутнє” стала ініціативна група багатоповерхового житлового будинку за адресою: м. Зміїв, вул. Пролетарське шосе, 7, з проектом “Затишна оселя кожному мешканцю будинку” (капітальний ремонт даху), для спів фінансування проекту з міського бюджету було виділено 88,4 тис. грн.

В травні 2017 року до комунальної власності територіальної громади міської ради був прийнятий гуртожиток за адресою: м. Зміїв, вул. Бутівська, 5. З метою реалізації права на житло громадян, які за відсутності власного житла тривалий час мешкають у гуртожитках, розпочатий процес безоплатної приватизації кімнат. Станом на 01.01.2018 року приватизовано 43% кімнат.

Вперше за останні 20 років на оновлення технічного парку комунального господарства з міського бюджету витрачено майже 3 млн. грн. - придбано машину дорожню комбіновану МДК (з піскорозкидальним обладнанням та снігоочисним відвалом) та трактор МТЗ з навісним обладнанням (погрузчик, відвал). Для укріплення матеріально-технічної бази, яка здійснює вивезення твердих побутових відходів по м. Зміїв, за рахунок субвенції обласного бюджету був придбаний сміттєвоз вартістю майже 2,5 млн. грн.

В комунальній власності територіальної громади Зміївської міської ради знаходиться 30 км доріг з твердим покриттям, 50 км ґрунтових доріг, 22,4 км. тротуарів, міст через р. Мжа та шляхопровід, всі вищезазначені об'єкти потребують капітального ремонту.

На ремонт доріг в минулому році витрачено 7,5 млн. грн., в тому числі: на поточний ремонт доріг майже 2,2 млн. грн., відремонтовані вулиці: Вишнева, Лісна, Григорія Носика, Свято-Троїцька, Калініна, Вернигоренка, Покровська, тощо; на капітальний ремонт доріг - 5,3 млн. грн., проведений ремонт на вулицях Залізнична (біля школи), Широнінців, майдан Соборний (виконані роботи по влаштуванню автомобільної зупинки біля церкви).

В минулому році ми розпочали ремонт внутрішньо квартальних доріг біля житлових будинків Таранівське шосе 4, 6, та Пролетарське шосе, 5, виконано робіт на загальну суму 1,1 млн. грн.

В 2017 році ми отримали позитивний експертний звіт щодо розгляду проектної документації “Капітальний ремонт мосту через р. Мжа в м. Зміїв, Харківської області” вартістю майже 25,9 млн. грн. За рахунок коштів міського бюджету провести такий значний обсяг робіт буде дуже складно, тому ми звернулися до Зміївської райдержадміністрації з проханням порушити питання про клопотання перед Харківською обласною державною адміністрацією щодо виділення коштів з обласного бюджету для проведення робіт по капітальному ремонту мосту, проте, до теперішнього часу фінансування в обласному бюджеті на це не передбачено.

Також в 2017 році на ремонт тротуарів в міському сквері — улюбленому місці відпочинку мешканців та гостей міста, витрачено 910,1 тис. грн.

З метою забезпечення громадського порядку на території міста встановлено 20 камер відеоспостереження.

З метою попередження аварійних ситуацій, недопущення пошкодження майна громадян, у 2017 році було видалено 342 аварійних дерева, проведена санітарна обрізка та коронування близько 40 дерев. Особлива увага була приділена видаленню аварійних дерев на кладовищах в м. Зміїв.

Одним із пріоритетних завдань звітного року було розширення мережі вуличного освітлення міста та забезпечення безпеки дорожнього руху. Так в минулому році додатково встановлено 81 ліхтар, проведено дообладнання вуличного освітлення на відстані більше 3 км. (провулки: Осипенко, Раскової, Рогатинський, Жуковського, Донецький, Кооперативний, вулиці: Сизранцева, Тітова, Пушкіна, Папаніна, Чкалова, Іванової, Зелена, Слюсаренка, в'їзд Станційний, тощо).

У 2017 році був реалізований проект заміни вуличного освітлення з влаштуванням світлодіодних світильників на вул. Харківській та частині дамби через р. Мжа. Сподіваємось, що це значно знизить аварійність на цій ділянці дороги та скоротить витрати на оплату електроенергії.

На утримання в належному стані та забезпечення надійної роботи мереж зовнішнього освітлення, заміни світильників та дообладнання вуличного освітлення в минулому році було використано 645,3 тис. грн.

Для захисту поховань, позначення меж території, а також покращення естетичного виду місць поховання на кладовищі в м. Зміїв по вул. Зоряній проведена заміна огородження вартістю 301 тис. грн.

У 2017 році додатково придбано 17 одиниць контейнерів для збирання ТПВ на суму 44, 2 тис. грн., всі сміттєзбиральні майданчики огороджені та обладнані твердим покриттям. У подальшому нам необхідно вирішити питання по освітленню цих майданчиків.

В минулому році придбано 10 шт. спортивних елементів для дитячих майданчиків, 1 комплекс “Спортивне місто” та 15 елементів для ігрових дитячих майданчиків.

Не зважаючи на те, що послуги з водопостачання та водовідведення на території м. Зміїв надає районне комунальне підприємство “Зміїв-Сервіс”, міська рада, усвідомлюючи важливість споживання мешканцями територіальної громади якісної питної води, зменшення її собівартості, протягом 2017 року з бюджету ради виділила на проектування (по вул. Харківська, в'їзд Станційний, майдан Соборний, вул. Покровська, вул. Гагаріна, вул. Слюсаренка) та проведення капітального ремонту водопроводу (вул. Харківська) більше 2 млн. грн.

Дошкільна освіта

На забезпечення функціонування дошкільної освіти у звітному році було витрачено 9,7 млн. грн. коштів загального фонду та 1,2 млн. грн. спеціального фонду.

Вихованці ДНЗ забезпечуються збалансованим харчуванням, необхідним для їх нормального росту і розвитку, з дотриманням натурального набору продуктів та затверджених норм харчування. Вартість харчування в закладах дошкільної освіти у 2017 році в середньому в день складала 17 грн. у ясельних групах та 24 грн. у дошкільних групах. Сума витрат на харчування дітей в минулому році склала 1,3 млн. грн.

За минулий рік від сплати за харчування були звільнені 43 дитини на загальну суму 33,3 тис. грн.

У 2017 році продовжувалась робота над зміцненням і оновленням матеріально-технічної бази ДНЗ:

- проведений капітальний ремонт в ДНЗ (ясла-садок) №2 даху харчоблоку та поточний ремонт системи водопостачання та водовідведення в ньому, вартість робіт склала 188,9 тис. грн. та 15,0 тис. грн. відповідно;

- проведений капітальний ремонт електричної проводки в ДНЗ (ясла-садок) №1, вартість робіт склала 134,5 тис. грн.;

- придбані в усі дошкільні заклади освіти телевізори на суму 43,7 тис. грн.;

- придбані холодильники в ДНЗ (ясла-садок) №2 та ДНЗ (ясла-садок) №3 на суму 14,8 тис. грн.;

- проведений поточний ремонт системи опалення музичного залу в ДНЗ (ясла-садок) №3 та ремонт підлоги та стелі в ДНЗ (ясла-садок) №1 на загальну суму 143,4 тис. грн.

З метою продовження впровадження заходів з енергозабезпечення у 2017 році повністю завершені роботи по заміні вікон в дошкільних навчальних закладах міської ради, розпочаті роботи по заміні дверних блоків в ДНЗ (ясла-садок) №3 та ДНЗ (ясла-садок) №2, в цілому на ці заходи витрачено 86,9 тис. грн.

З міського бюджету у 2017 році надана субвенція районному бюджету загальною сумою 265,05 тис. грн. на придбання підручників, лінолеуму для класних кімнат Зміївського ліцею №1 ім. З.К. Слюсаренка, капітальний ремонт даху музичної школи.

Соціальний захист

У 2017 році матеріальну допомогу від міської ради отримали 122 громадянина на загальну суму 85,9 тис. грн., з них: 11 громадян з числа учасників АТО, 10 громадян на поховання своїх близьких родичів, які були соціально не застрахованими особами, 101 особа в зв'язку з скрутним матеріальним становищем.

Разом з тим, протягом 2017 року міська рада підтримувала соціально-незахищені категорії населення міської ради шляхом залучення їх до участі в громадських роботах з благоустрою та озеленення міста, обсяг фінансування склав 30,5 тис. грн.

Також у 2017 році була надана субвенція районному бюджету на відшкодування втрат автоперевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян у приміському та міському пасажирському транспорті загального користування по м. Зміїв в сумі 50,0 тис. грн.

У звітному році було прийнято рішення про надання субвенції районному бюджету на виконання Комплексної районної програми “Здоров'я жителів Зміївщини” на придбання 6-канального електрокардіографа для КЗОЗ “Зміївська центральна районна лікарня” на суму 29,16 тис. грн.

Земельні відносини

Протягом 2017 року міською радою укладено 3 нових договори оренди землі. За звітний період припинено дію 2 договорів оренди земельних ділянок. Загалом на сьогодні діє 119 договорів оренди земельних ділянок площею 1892,71 га, які приносять щомісячний дохід в бюджет міста близько 220 тис. грн., з яких орендна плата юридичних осіб — 198 тис. грн.

Крім того, з метою розширення бази оподаткування, що має наслідком збільшення надходжень від плати за використання земельних ділянок комунальної власності Зміївською міською радою в 2017 році підготовлено документацію із землеустрою для проведення земельних торгів по 5 земельних ділянках.

Перспективи роботи

Ми будемо продовжувати всі проекти, які розпочаті в минулому році, забезпечувати роботу житлово-комунального господарства та установ бюджетної сфери, покращувати благоустрій міста, підтримувати талановиту молодь та піклуватися про старше покоління.

За окремими напрямками плануємо:

- продовжити роботи щодо реконструкції, озеленення, проведення капітального ремонту тротуарів міського парку, розташованого на майдані Соборному;

- направити кошти місцевого бюджету на капітальний ремонт систем водопостачання та водовідведення, що в свою чергу дозволить забезпечити безперебійне водопостачання мешканцям нашого міста;

- провести капітальний ремонт мосту через р, Мжа;

- закінчити роботи та затвердити генеральний план міста;

- продовжити капітальний ремонт доріг та тротуарів (вул. Шевченка, Рогатинська, 8- Березня, Автомобілістів, Серпнева, Зміївська та інші);

- виконати капітальний ремонт приміщень (утеплення фасадів) ДНЗ (ясла-садок) №1 та ДНЗ (ясла-садок) №3;

- провести реконструкцію світлофорних об'єктів, розташованих по вул. Гагаріна, Харківська, Залізнична;

- придбати та встановити автобусні зупинки, паркові лавки;

- продовжити роботи по переобладнанню вуличного освітлення світлодіодними світильниками;

- провести капітальний ремонт приміщення ДНЗ (ясла-садок) №2, тощо.

Плани в нас, як ви бачите, амбітні. Але я впевнений, разом ми зможемо зберегти та примножити всі позитивні надбання.

Щиро дякую за увагу! Бажаю всім здоров’я, оптимізму та злагоди!

23 лютого 2018 року

 

© 2024. Зміївська міська рада. Всі права захищені. Joomla! — безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU Загальна Публічна Ліцензія.